גלעד כחלה
קורס הקמת חברת הזנק (סטארט אפ)
מנהל חטיבת מוצר וטכנולוגיה בחברת הייטק עולמית
הקים סטרטאפ בניו יורק בתחום חינוך פיננסי וניהול חובות סטודנטים, שנמכר לתאגיד אמריקאי גדול ב2021.
עבד לפני כן ב-IBM וב-Fiverr
מטרות הקורס:
- להקנות לתלמידים כלים ומיומנויות בעולם היזמות
- לאפשר לכל משתתף ליצור ולפתח רעיון לחברת סטרטאפ
- להכין את המשתתפים להצגת רעיונותיהם בפני משקיעים פוטנציאליים שעובדים בתחום
מהלכו של הקורס יתפרש לאורך שמונה מפגשים שבמהלכם יחשפו הילדים למושגי יסוד בעולם היזמות, ירכשו כלים ליצירת אבטיפוס ראשוני לחברה וילמדו כיצד מקיימים חקר שוק ומתחרים.
בנוסף, ילמדו על מבנה ארגוני של חברה- אילו תפקידים ומחלקות חיוניות להצלחת סטרטאפ, ניהול זמן נכון, פיתוח וניהול מוצר,יחשפו לאסטרטגיות שיווק למוצר חדש, לערוצי שיווק דיגיטליים ופיזיים ולעוד מגוון רחב של כלים שדרושים להקמת חברת הזנק.
בפן המעשי- ירכשו כלים לבנייה והצגת מצגת למשקיעים ויתנסו בהצגה מול קהל, יבנו מערך מכירות שבו יתנסו בהליך מכירת הסטרטאפ שיצרו ובסופו של התהליך כל אחד מהתלמידים יציג את חברת ההזנק הדמה שלו בפני פאנל משקיעים שעובדים בתחום.
נועה בראון ומיקי שוורץ
קבוצה חברתית למתבגרים
נועה בר-און – יועצת חינוכית תיכון הריאלי ,מטפלת c b t ,מנחת קבוצות ובעלת קליניקה פרטית.
מיקי שוורץ – יועצת חינוכית בתיכון הריאלי, מטפלת באמצעות בעלי חיים, מדריכת הורים ומאמנת לקשב וריכוז ובעלת קליניקה פרטית.
אנו נמצאים בעידן שבו בני הנוער נשאבים בקלות לעולמות הדיגיטליים – לרשתות החברתיות השונות , למשחקים, לאפליקציות ולהתנהלות צמודת מסך.
הכישורים והמיומנויות החברתיות שבעבר קיבלו "כר " טבעי לצמיחה והתפתחות ,בדוגמת מפגשים חברתיים פנים אל פנים עברו תפנית. מערכות יחסים רבות מתחילות וגם נגמרות מרחוק, בהקלדה.
למתבגרים קל יותר להיות מאחורי המסך, ללא צורך בהתמודדות ישירה עם התחושות והרגשות .
לצד השינוי הבלתי נמנע שמתרחש עם הקידמה והטכנולוגיות המתפתחות , מעצם היותנו יועצות ותיקות, אנו מזהות צורך בלמידה וברכישת מיומנויות וכישורים חברתיים ( מיומנויות שבעבר נרכשו באופן אוטומטי ) לצורך התמודדות מיטיבה עם אתגרי התקופה ועם האתגרים החברתיים האינסופיים שפוקדים את בני הנוער. כמו כן מיומנויות וכישורים חברתיים הם בבחינת צידה הכרחית להשתלבות בחיים הבוגרים.
למה דווקא קבוצה?
קבוצה מהווה "כוח " ומקום בטוח ומכיל לצמיחה ושינוי .
בשונה ממפגש פרטני , למפגש הקבוצתי מצטרפים בני "קבוצת השווים" עם מטרה משותפת. בקבוצה, ניתן להתייחס אל הסיטואציות ב"זמן אמת " ובכך להגביר את יעילות ההתערבות. בקבוצה חברתית מתרגלים מיומנויות והתנהלות חברתית בליווי צמוד של מנחות הקבוצה.
כמו כן ,קבוצה משמשת כמראה להתנהלות ומשקפת למשתתפים חוזקות ,חולשות תוך שמירה על כללים מכבדים.
הקבוצה מיועדת לילדים במסגרות חינוך רגילות בכיתות ט'-י"ב (לא לחינוך המיוחד)
ד"ר ענבל בכלר- סיוון
הדרכת הורים, אימון ילדים ומבוגרים, ליווי וייעוץ לפני/אחרי אבחון
מומחית ללקויות למידה ולהפרעות קשב וריכוז, בעלת ניסיון של 15 שנים בתחום.
בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני ודוקטורט בלקויות למידה (הפקולטה לחינוך, אוניברסיטת חיפה).
מרצה באקדמיה בתחום החינוך והחינוך המיוחד, לקויות למידה, הפרעות קשב וריכוז, כלים אימוניים והתפתחות ילדים.
מאמנת מוסמכת להורים בשיטת E.C.C (אגודת ניצן) וכן מוסמכת לאימון קוגניטיבי-התנהגותי לילדים, מתבגרים ומבוגרים עם ADHD. מדריכה צוותי חינוך והוראה בבתי ספר.
לקויות למידה משפיעות על התפקוד הלימודי, אך יש להן השפעה גם על היבטים רגשיים וחברתיים. היבטים אלו צריכים לקבל מענה על מנת לאפשר לילד להביא לידי ביטוי את יכולותיו.
הפרעת קשב היא למעשה הפרעה בויסות- החושי, הרגשי וההתנהגותי. הפרעה זו באה לידי ביטוי מגיל צעיר מאוד ולאורך כל החיים, ומלווה את האדם בכל היבט בחייו. יש לה צדדים מיוחדים וחיוביים, אך כאשר היא לא מטופלת כראוי היא גם עלולה לפגוע באיכות חייו של האדם וסביבתו ולהשפיע על תחומים רחבים, על התפקוד במסגרות שונות- בית ספר, צבא, לימודים אקדמיים, תעסוקה, וכן על היבטים רגשיים ומערכות יחסים חברתיות ומשפחתיות.
במפגשי האימון וההדרכה אני מקנה לילדים, מתבגרים ומבוגרים עם הפרעת קשב או לקויות למידה, וכן להורים, כלים מעשיים מותאמים אישית, שמטרתם לפתח אסטרטגיות התמודדות עם הקשיים, להאיר את הצדדים החיוביים ולשפר את איכות החיים של האדם ושל סביבתו הקרובה.
מרכזנו מציע:
- ייעוץ והכוונה לפני או אחרי אבחון קשב/לקויות למידה– הפניה לאבחון המתאים, בניית תוכנית התערבות בהתאם לצרכי המשפחה.
- הדרכה ואימון פרטני לילדים, מתבגרים ומבוגרים עם הפרעת קשב ו/או לקות למידה.
- הדרכה ואימון להורים לילדים עם הפרעת קשב ו/או לקות למידה.
- ייעוץ וליווי הורים לועדות– ועדת זכאות ואפיון, צוות רב מקצועי, ייעוץ בבניית תח"י (תוכנית חינוך יחידנית).
- ליווי וייעוץ לסטודנטים– הקניית אסטרטגיות למידה ומיומנויות הנדרשות בלימודים אקדמיים (למידה עצמאית, סיכום שיעור, למידה למבחנים, מיומנויות ארגון, תכנון זמן ועוד).
לנה מישוריס
קבוצת תיאטרון לבני נוער
מורה לתיאטרון מעשי
בוגרת תואר שלישי בתיאטרון מאונ’ גיטיס במוסקווה, בוגרת לימודי דרמה-תרפיה במכללת תל חי, עבדה כבימאית בסטודיו למשחק "בית צבי, ניסן נתיב ויורם לוינשטיין, מורה לתיאטרון מעשי ומחנכת כיתה בבית בירם.
לימוד מיומנויות המשחק והבמה (מעשי):
- פיתוח דימיון, ביטוי משוחרר, עבודת קול ותנועה.
- עבודה על דמויות, יחסים ומורכבותם, שימוש בחלל, מרחב ומקום.
- יכולת אילתור מחד, ומאידך ביטוי בימתי דרך מחזות.
- הכרת שיטות משחק.
עולם המשחק והתיאטרון מאפשר לנערים.ות לבחון לעומק את עולמם הרגשי, להביע עצמם באופן שונה דרך הדמויות אותן מציגים. ניתנת למשתתפים הצצה לטווח רגשות רחב והזדמנות לבחון דרכים שונות להבעה עצמית במרחב בטוח ואינטימי.
עולם התיאטרון המופלא פותח דלת חדשה והזדמנות מיוחדת לתרגל עמידה על במה, מאפשר חוויה מעצימה לביטחון התלמידים.
הסדנא מזמנת אפשרות למשתתפים להתנתק למשך כמה שעות מהעולם שבחוץ, מהפלאפונים והמסכים ולהתחבר לעצמם.
ניר ויינגרטן
חוג קומיקס לילדים ונוער

אילנית שלו
אומנות מודרנית
בעלת ניסיון של מעל שני עשורים, בהדרכה לילדים ולמבוגרים, באומנות מודרנית. במהלך הקורס אילנית תשתף את התלמידים בידע הרב שצברה במשך השנים.
בכל סשן יושם דגש על אומן מפורסם והטכניקה המיוחדת שלו.
במהלך הקורס ייצרו המשתתפים עבודות מחומרים שונים, כמו צביעה בצבעי אקריליק, שרינקי דיסק, חימר, הדפסים ועוד.
התלמידים יחשפו להיסטוריה של האמנות המודרנית תוך כדי יצירה .
מהלך הקורס: 8 מפגשים
קבוצת ילדים-מגיל 6+
קבוצת מבוגרים- מכיתה י"א+
הילה קינן
אומנות פלסטית
אמנית, מורה לאומנות בעלת ותק של 23 שנים.
בוגרת בית-הספר עמל א׳ במגמת גרפיקה, בעלת תואר ראשון בהוראה ובאמנות לציור, רישום ופיסול.
תעודת הוראה באמנות פלסטית ובתולדות האמנות במכללת ״אורנים״, בעלת תואר שני בהוראה רב-תחומית במדעי הרוח של אוניברסיטת חיפה.
עבורה האומנות הינה אמצעי לביטוי עצמי והעצמה אישית.